Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) комбінованого типу № 60 «Ялинка - Веселинка» Черкаської міської ради.

Працюємо в умовах карантину

Новий 2020 – 2021 навчальний рік розпочинається в складних умовах адаптивного карантину. Освітній процес організовується з дотриманням вимог наступних нормативно-правових та інструктивно-методичних документів:

Безумовно організація діяльності закладів дошкільної освіти залежатиме від епідемічної ситуації як у країні в цілому, так і у кожному окремому місті зокрема. Рішення щодо обрання сценарію, за яким буде відбуватись діяльність закладів, ухвалюватимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні.

Рішення щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах «зеленого», «жовтого» та «помаранчевого» рівнів небезпеки приймає педагогічна рада закладу з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.

Звичайно, за сприятливої ситуації заклади будуть працювати в звичному для них режимі, створивши максимально безпечні умови для вихованців та працівників закладів дошкільної освіти.

Головним завданням, на початок 2020 – 2021 навчального року залишається збереження здоровʼя та життя дітей, батьків і працівників. Тому й надалі необхідно всім дотримуватись умов карантину та розроблених рекомендацій і правил поведінки на період адаптивного карантину:

Вихователям та батькам важливо пояснювати дитині що таке COVID-19 і чому важливо дотримуватись правил гігієни. Корисні матеріали від МОН та ЮНІСЕФ Україна, які можна використати для цього:

Як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:

Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни від ЮНІСЕФ, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо.

Поради для батьків та вихователів «Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку».

Корисні постери для закладів про правила гігієни.

Також стануть у нагоді:

  • Перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку;
  • Поради батькам дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами;
  • Рекомендації для занять із дітьми дошкільного віку від ЮНІСЕФ Україна.

Поради батькам від ЮНІСЕФ Україна та МОН: